1. skupina

Len také oddychovky.

Pripravujeme sa na sviatky jari- upratujeme, pečieme, zdobíme, slávnostne stolujeme. Prvýkrát sme využili pri výrobe dekorácií aj nový šijací stroj, na ktorom zaúčame aj deti. Na bociana a veľkonočné zajace sme tentoraz využili vlnitú lepenku- ďakujeme za ňu darcovi , že ju nehodil do koša.

Vymýšľame rôzne aktivity- neváhame deťom ufúľať ruky- nohy :-). Na novom ping-pongovom stole zaúčame najmenších.

Máme veľmi veľký  a pekný areál , za ktorý sme v tejto situácii vďační , preto sa oň vzorne staráme a snažíme sa ho zveľaďovať. Chystáme sa vysadiť maliny, pripravujeme im miesto, dočisťujeme trávnik od ihličia, suchá jar nás núti zavlažovať skalku. Miška s Terezkou skrášľujú budúcu hojdačku.

Mini cyklotúry podľa pravidiel – „mama,oco“ a dve deti s úsmevom za rúškom 

A zrazu máme veľa času. Korona vírus na Slovensku nám zmenil zabehnutý režim. Dopoludnia sa z nás stávajú učitelia a poobede stavbári, záhradníci animátori……… a samozrejme s výdatnou pomocou detí varíme, pečieme, perieme, upratujeme, dezinfikujeme“ hasíme“ keď príde ponorka. Nudu nepoznáme.

  Snažíme sa“presadiť“ hojdačku a  aby sme si nezablatili nôžky, keď ideme kŕmiť nášho miláčika, budujeme chodníček. Ďakujeme dobrému ujovi čo nám podaroval tehly

Oddych s našimi štvornohými kamarátmi.

Urobili sme si pekný výlet za snehom na Prašivú. Miška s Terezkou sa prvýkrát postavili na lyže a zvládli to na výbornú.Miška si dokonca vyskúšala vlek – veľká pochvala za odvahu.Pokročilí lyžiari už lyžovali samostatne. Kto na lyže nenabral odvahu, aj sánky boli dobré – o to väčšia sranda. Aj  obed vo forme fajného balíčka po pohybe na čerstvom vzduchu chutil lepšie.

Sme veselá kopa, nachystali sme masky a poďho do Lučenca na karneval na ľade. Užila si ho hlavne mladšia veková skupina

Cez zimné prázdniny sme mali aj deti z iných skupín, boli sme sa s nimi posánkovať na Prašivej

Prvé pokusy na korčuliach  Mišky, Terezky a Dávidka, neskôr sme si vyskúšali aj sánkovanie na Košútke

Dávidkova prvá narodeninová torta v domove.

ROK 2020

Vianočné trhy sú pre nás už tradíciou a každý rok sa na ne intenzívne pripravujeme.

 

Stretnutie s raperom Bekim Aziri nechalo v nás hlboký dojem. Prišiel nám porozprávať  svoj životný príbeh a o tom , že netreba plakať nad svojím osudom, ale ísť vytrvalo za svojím cieľom.

Okrem letného tábora a pobytu u rodinných príslušníkov sme strávili s deťmi pekné dva prázdninové týždne. Využili sme vaňu po rekonštrukcii kúpelne na „welness“ :-), zažili sme veľa srandy  a príjemných spoločných chvíľ.

Spojili sme príjemné s užitočným, popri vybavovaní preukážok v Lučenci sme navštívili aj kúpalisko v tomto meste. Boli sme tu prvýkrát a veľmi sa nám páčilo.

Jedno pekné popoludnie na detskom ihrisku v Detve.

Marek úspešne ukončil štúdium a opustil brány domova.

Toto leto sme oživili hru volejbalu.

Riadime sa pravidlom „Bez práce nie sú koláče“ staráme sa o náš veľký areál, zveľaďujeme ho, skrášľujeme. Sme radi, že majú chlapci aj mužský vzor a sú vedení  ku chlapským prácam rôzneho charakteru. Tento rok sme sa rozhodli pre dôkladnejšie triedenie odpadu, vyrobili sme si aj kompostovisko.

Už tretí rok patrí do našej „rodiny“ psík Bady , zabezpečujeme starostlivosť o neho po všetkých stránkach, venujeme sa mu – a on nám.

MDD sme oslávili spolu s ukončením školského roka. Počasie nám prialo, deti so zanietením plnili disciplíny, ktoré sme im na záhrade pripravili. Nosy nám šteklila vôňa guľášu, ktorý nám varil pán riaditeľ a po dobrých výkonoch nám pochutil.

S Filipom a Terezkou sme pri grilovačke oslávili ich narodeniny.

Udržiavame kontakt s deťmi, ktoré už od nás odišli – stretnutie Martou, Romanom  a Norkom v Lučenci.

Sestry Katka a Miška pri svojej prvej narodeninovej torte.

Generálku na PTZ sme zakončili na záhrade pri dobrom guľáši .

Tento rok sa chlapci opäť pochlapili a dievčatám postavili krásneho mája, atmosféra pri práci bola výborná.

Zahajujeme guľášovú sezónu, varenie vonku nás baví.

Gastro cup – vydarená akcia v Banskej Bystrici, kde si deti vyskúšali svoju kreativitu a zručnosť pri zdobení donutiek, na ktorých si mohli aj pochutnať. 

Vychádzka k vodopádu Bystré ma vždy svoje čaro, cestou späť sme pozdravili zvieratká u kapucínov na Raticovom vrchu.

Vychutnávame si priaznivé zimné  podmienky na lyžovanie, korčuľovanie i stavanie snehuliaka

ROK  2019

 

 

Opäť sa intenzívne pripravuje na vianočné trhy.

Majkina posledná narodeninová torta u nás.

Na záhrade sa nám urodilo veľa sliviek, na ktorých si denne pochutnávame. Myslíme aj na zimné obdobie, okrem kompótu sme si v medenom kotlíku navarili fajný slivkový lekvár. 

Mali sme návštevu z ČR (sestra našich detí z dcérou) nedalo nám neukázať im krásy vodopádu pod Poľanou. Atmosféra bola výborná. Cestou sme sa zastavili na Raticovom Vrchu u kapucínov, kde chodíme často a radi. Deti sa potešili s rybičkami a psíkom .

Jeden prázdninový deň sme si urobili výlet do Banskej Bystrice.Po osviežení na kúpalisku sme navštívili aj múzeum SNP.

Pekné chvíle oddychu s našimi miláčikmi.

Výlet vlakom na termálne kúpalisko v Podhájskej.

Jedna krásna, vydarená športová akcia, ktorú pre nás zorganizovali SSE v areáli hotela Tenis vo Zvolene. Deti sa s radosťou zapájali do množstva pripravených športových aktivít. Podarilo sa nám umiestniť na druhom mieste, čím sme získali poukaz na zakúpenie športových potrieb za veľmi peknú sumu. Ďakujeme organizátorom za zmysluplne prežitý deň a starostlivosť počas celého podujatia.

Jedna z vydarených cyklotúr, tentokrát trasa Hriňová-Kriváň-Piešť- Detva. 

Ej máje, máje….chlapci sa pochlapili a postarali sa o takýto – síce jednoduchý, ale pre dievčatá vzácny máj, ktorý si pekne vyzdobili. Všetci sme si pri muzike- síce nie živej, ale reprodukovanej, vychutnali tieto chvíle spolu s kamarátmi z ll. vs

Užívame si voľný čas na krásnej rozkvitnutej záhrade

Paťo si s radosťou sfúkol osemnástku na narodeninovej torte

Učili sme sa techniku batikovania a vyrobili sme si takéto pekné tričká

Prírodu milujeme a tak sme si vybehli pozrieť tentoraz zimnú podobu vodopádu Bystré

Hneď na začiatku nového roka nás čakala veľká práca- rekonštrukcia jedálne a kuchyne. Zvládli sme núdzové varenie, stolovanie a umývanie riadov, pričom tety a ujo dokazovali nemožné a deti boli s nimi jeden úžasný tím. Chlapci pomáhali ujovi pričom mohli , veľa nového odpozorovali, naučili sa a niečo mali šancu vyskúšať si. Po prácach upratovanie nemalo konca kraja. A prišiel deň „D“, kedy bolo treba vyčistiť riady pred uložením do novej linky.

Máme na skupine veľkých milovníkov koní, ktorí sa už nevedeli dočkať akcie mesta „Súťaž ťažných koní „. Keď prišiel ten deň, vychutnávali si ho plným dúškom

Zimná vychádzka na Košútku

Opäť jedna pekná vychádzka na Raticov Vrch

Tradične sme si na dlhé zimné večery zaobstarali puzzle- tentokrát sme si zvolili ešte väčšiu náročnosť, čo nás občas privádzalo do zúfalstva, ale nevzdávali sme sa a výsledok stál za to. Spoločne strávený čas a atmosféra  pri tejto činnosti sú nezabudnuteľné

ROK 2018

Vianoce sme trávili v užšom kruhu, ale boli pekné so všetkým, čo k nim patrí. Vychutnali sme si pečenie voňavých medovníkov, pripravili sme si štedrovečerné menu, slávnostne sme prestreli, nezabudli sme na tradície pri štedrovečernej večeri … no a samozrejme prišiel aj Ježiško

Keďže sme sa tento rok rozhodli prispieť výrobkami aj na charitatívnu vianočnú akciu do Bratislavy, začali sme s prácami už           v  jeseni. Až do dňa, kedy sme si vychutnali vianočnú atmosféru trhov v našom meste, sme spolu prežili krásne tvorivé obdobie. Opäť sa nám podarilo pekne si privyrobiť na letnú prázdninovú činnosť

Októbroví oslávenci- súrodenci Tomáš a Marek sa s radosťou podelili o narodeninovú tortu

Letná osviežujúca vychádzka k vodopádu Bystré

Jesenné práce na záhrade sme si užívali

Výlet na Masarykov dvor – potešenie sa s koníkmi a príjemné posedenie

Vychádzky na Jaseňovo- chodíme robiť spoločnosť koníkom, ktoré najmä Natálka, Janka a Mirko milujú. Filip s Jankom uprednostnili hľadanie húb

Počas horúcich letných dní sme sa rozhodli schladiť na plážovom kúpalisku v B.Bystrici. Chlapcov zaujala aj aktivita v areáli kúpaliska s názvom Archerytag 

Prežili sme úžasné, letné popoludnie v našej krásnej prírode pri zurčiacom potôčiku( lokalita Slanec). Boli spokojné tety, šťastné boli deti a výlet si užil aj náš pes Bady

Posledné chvíle s Romankom a Martuškou pred odchodom do starostlivosti ku krstnej mame

Častým cieľom vychádzok je Raticov Vrch, skadiaľ máme krásne výhľady, kapucíni tu žijúci majú zasa krásneho psa, s ktorým sa deti skamarátili. Niektoré deti občas radi zavítajú aj do kostola

Vycestovali sme na stretnutie veteránov do Zvolena ….a takto sme si pri nich zapózovali

Náš vianočný darček nám takto vyrástol a užívame si jeho spoločnosť

Máme veľkú záľubu v skladaní puzzlí, ktoré nás občas aj potrápia

Zatúlali sme sa do kina v Lučenci

Sme veľkí chlapi, preto sme uvítali, že sme mohli pomáhať pri rekonštrukcii obývačky

Radosť pracovať s takými pomocníkmi

 

Robko oslávil 18 rokov a opustil brány centra pre deti a rodiny

Hurá už mám 18, vykríkla si Sandra od radosti, podarilo sa mi prekročiť hranicu dospelosti

Sme radi, že máme v našom okolí veľa kopcov, na ktorých je v zime super sánkovačka, lyžovačka